KORANDO DIGITAL веќе од 305 евра месечно!

АКЦИСКА ПОНУДА: KORANDO DIGITAL со месечна рата веќе од 305 евра*!

Гратис каско осигурување за првата година!

Гаранција 5 години или 100.000 изминати километри, со вклучена помош на пат / MADE IN KOREA

Важи за ограничен број на возила од лагер, до трошење на залихите

*Пресметката се однесува за плаќање на лизинг со 34% учество на 72 месечни рати.

Стандардна опрема:

 • ABS систем за кочење со вентилирачки дискови напред и дискови назад
 • ESP – електронски програм за стабилност (со TCS & ARP & HBA & HSA & ESS & HDC)
 • Систем за предупредување (Систем за помош при напуштање на лента, Систем за задржување во лента, Систем за асистенција на долго светло, Систем за препознавање на знаци, аларм за будност на возач со 2 часовен потсетник за пауза, аларм за одржување на дистанца)
 • Воздушни перничиња за возач и со-возач, фронтални и странични во седишта напред, воздушни завеси
 • Појаси со затегнувачи и потсетник за неврзани појаси на сите седишта
 • TPMS – контрола на притисок во гуми
 • Темпомат
 • Електро Серво волан со висинско и  длабинско прилагодување
 • Електрика на прозорци напред и назад
 • HYBRID BLADE предни брисачи со сензор за дожд
 • Преклоплив клуч
 • Централно заклучување со далечинска команда
 • Ретровизори со електрично прилагодување и греење
 • Ретровизори во боја со интегрирани трепкачи
 • Странична заштита околу возило во црна боја
 • Рачки во боја на каросерија
 • Црна предна маска
 • Долен спојлер во црна боја
 • Шофершајбна со одмрзнувач, соларна и звучна заштита
 • Штитници за сонце со огледало и осветлување
 • Внатрешни рачки во сребрена боја
 • Инструмент табла со 3.5” патен инфо дисплеј
 • Преклоплива и деллива задна клупа 60/40
 • Халогени предни светла
 • LED дневни предни светла, LED трето стоп светло, комбинација на задни светла
 • LED осветлување во внатрешност
 • Алумински бандажи 17”, Гуми 225/60 R-17
 • Седишта Comfort, седишта платно темна сива нијанса, возачки и совозачко седиште со подесување со лизгачки наслони за глава
 • Кожен волан  со механчко закочување и команди за аудио
 • 8″ SMART AUDIO PACK:  8″ колор дисплеј осетлив на допир со SMART AUDIO (Apple Carplay, Android Auto….)
 • Камера за помош при возење и паркирање наназад
 • Кит за репарација на гума

Рок на испорака: ВЕДНАШ!